четврток, август 5, 2021

таг: видеоскопје

(ВИДЕО) Нов мост меѓу населбите Карпош 4 и Злокуќани, најавува Град...

Градоначалникот Шилегов го потпиша договорот со Владата на РСМ и ТАВ со кој се овозможува реализацијата на проектот за мостот на улица Љубљанска во...

(ВИДЕО) Презентиран БРТ системот, кој гарантира заштита на животната средина и...

Воведувањето на БРТ системот на брз автобуски превоз во Скопје е еден  исклучително важен и голем историски чекор напред во урбаниот развој на градот,...

(ВИДЕО) Шилегов: Подобро е градот да изгуби време во изработка на...

Во Градскиот парк недостасуваат некои работи на кои полека работиме, вели градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во видео интервју за Моја Општина. Тој...

(ВИДЕО) Пробајте ја новата „пионерска“ велосипедска патека на Водно

Станува збор за патека која започнува од Полициската станица на Водно во должина од 3,5 километри, ширина 3 метри и која е наменета само...

(ВИДЕО) Не пали ги стрништата, јавете се за бесплатно подигнување на...

Доколку во овој период од годината се одлучите да запалите стрниште, имајте во предвид дека ризикувате да заработите казна од 200 евра, а исто...

(ВИДЕО) Турско кафе и локум за добредојде на Шилегов: Актерот Дениз...

Во втората епизода од „Маалски муабети со Петре Шилегов“ гостува акерот Дениз Абдула кој открива детали од неговото детство од неговото маало Чаир. Градоначалникот Шилегов ...

(ВИДЕО) Шилегов: Недозволиво е Скопје и Тирана да бидат заложници на...

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ја сподели својата визија за иднината на сесијата „Паметни градови, урбана мобилност и дигитални решенија во Северна Македонија“ на...

(ВИДЕО) Булеварот „Борис Трајковски“ кон Драчево ќе се проширува и реконструира

Проширување и реконструкција на булеварот „Борис Трајковски“ кон населба драчево најави скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, како дел од летната градежна офанзива. На потегот со вкупна...

(ВИДЕО) 37 нови комунални возила ќе го чистат Скопје

37 комунални возила за собирање отпад треба да пристигнат во главниот град за потребите на ЈП „Комунална хигиена“ - Скопје. Возилата се наменети за...

(ВИДЕО) Како изгледаше презентацијата на новото специјализирано противпожарно возило

Противпожарната бригана на Град Скопје го доби новото специјализирано противпожарно возило кое е опремено со 45 метарска противпожарна скала, според сите европски и светски...