понеделник, септември 27, 2021

таг: видеоскопје

(ВИДЕО) Здравиот начин на живот е „кул“ – Лемурите во ЗОО...

Скопската Зоолошка градина е омиленото место на најмалите, но и на нивните родители кои може да поминат релаксирано време со своите најблиски. На Фејсбук страницата...

(ВИДЕО) Македонски кучиња заминаа во ЕУ – Лајка досега вдоми 150...

По успешната кампања на јавното претпријатие за вдомување на бездомни кучиња во нашата земја, мисијата продолжи во САД, а сега веќе и низ Европа. „Бројот...

(ВИДЕО) Завршена реконструкцијата на бул. Крсте Мисирков

Градоначалникот на Град СКопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фототографии од булеварот Крсте Мисирков кој е веќе е пуштен за употреба по...

(ВИДЕО) Мишко бара дом и сопственик – Кучето со хендикеп инспиративна...

Подолу во текстот ви ја носиме инспиративната приказна за Мишко од ЈП Лајка. Станува збор за улично куче од скопскиот асфалт кое било повредено...

(ВИДЕО) Со 110 км велопатеки и над 12 000 нови велосипеди,...

Градоначлникот Шилегов ја потпиша пристапницата кон Европската недела на мобилност 2021, со што и официјално започна ЕНМ 2021, под мотото „Движи се одржливо, остани...

(ВИДЕО) Skopje Light Art District низ видео објектив

По четврт пат, Скопје повторно блесна во светлина. Меѓународниот фестивал на светлина Skopje Light Art District го обои градот во спектар од уникатни светлосни...

(ВИДЕО) Визуелизација на клучката кај Визбегово

Погледнете визуелно како ќе изгледа клучката кај Визбегово, што ќе ги поврзе бул. Словенија и бил. Никола Карев, со што конечно ќе се стави...

(ВИДЕО) Градежни работи за реконструкција на патот до Бојане во општина...

Градоначалникот Петре Шилегов, премиерот Зоран Заев, градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска извршија увид во градежните работи...

(ВИДЕО) Се работи на решавање на проблемот со паркирањето во Чаир,...

Градоначалникот Петре Шилегов денеска на прес- конференција заедно со вицепремиерите во владата  Артан Груби и Фатмир Бетиќи, министерот за економија Крешник Бектеши и градоначалникот...

(ВИДЕО) Нова атракција во Скопје: Спортско – адреналински парк на кејот...

Во Скопје се отвори ново катче за спорт и рекреација, посебно за оние кои се зависници од адреналин. Новиот спортско-адреналински парк лоциран  е покрај...