четврток, август 5, 2021

таг: видеоскопје

(ВИДЕО) Презентирана новата 42 – метарска скала со која пожарникарите ќе...

Противпожарната бригада на Град Скопје заедно со припадници на специјалните единици на МВР денеска во центарот на Скопје ја презентираа новата противпожарна скала. На...

(ВИДЕО) Се асфалтира булеварот Никола Карев

Екипите на Град Скопје почнаа со асфалтирање на булеварот Никола Карев, кој се проширува и реконструира на потегот од крстосницата кај касарната „Илинден“ до...

(ВИДЕО) Реконструирани пет автобуски постројки на фрекфентни локации во централното градско...

Екипи на ЈП „Улици и патишта“ деновиве извршија реконструкција на пет автобуски постојки на фреквентни локации во централното градско подрачје. „За еден град да функционира...

(ВИДЕО) Град Скопје започнува со реконструкција на Универзалната сала

Започна реконструкција на култниот објект во срцето на Скопје, станува збор за Универзалната сала. За реконструкцијата ќе бидат одвоени 120 милиони денари средства од...

(ВИДЕО) Некогашна депонија, а денес модерен парк – Град Скопје се...

Преку видео приказна, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ја прикажа состојбата на просторот кај Железничката станица во Мичурин некогаш и како овој простор...

(ВИДЕО) Нови реконструирани патеки во вториот дел на Градски Парк

Почна реконструкцијата на патеките во вториот дел на Градскиот парк што долго време беа запуштени,  а текот на активностите градоначалникот Шилегов ги најави и...

(ВИДЕО) „Улици за луѓе“ – Се одржа денот без автомобили во...

Голем број граѓани денеска ги оставија автомобилите и учествуваа на Денот без автомобили, што под мотото „Улици за луѓе“ се одржа на улицата Васко...

(ВИДЕО) Скопје има совршена географска поставеност за возење велосипед

Убавото сончево време е идеално наместо автомобил, да земете велосипед и да прошетате низ дебелите сенки, парковите и вело патеките низ Скопје. „Секојдневно работиме на...

(ВИДЕО) Зумба, пилатес, аеробик – „Скопје вежба“ низ видео приказна

Аеробик, фитнес, пилатес, зумба, спортска јога и атлетика се дисциплините на кои скопјани измиантиов период вечжбаат на неколку локации во главниот град. „Скопје вежба“ е...

(ВИДЕО) Град Скопје го отвори зелениот покрив на Домот на градежници

Во соработка со УНДП, Град Скопје денес го отвори вториот зелен покрив во строгиот центар на градот - покривот на Домот на културата „Кочо...