петок, јануари 27, 2023

таг: јп исар

Штипјани годинава ќе плаќаат поскапа вода за пиење за 1,15 денари/м3

Водата која штипјани ја користат за пиење годинава ќе поскапи за 1,15 денари за метар кубен. Ако лани домаќинствата плаќаа 35,10 денари плус ДДВ за...

Досегашниот директор на ЈП „Исар“ станува шеф на кабинетот на градоначалникот,...

Досегашниот директор на штипското ЈП „Исар“, Трајче Здравков, во наредните денови ќе стане шеф на кабинетот на градоначалникот, поради како што вели градоначалникот на...

Ќе се промени водоводната мрежа на улицата „Јосиф Ковачев“ во Штип

Се реконструира улицата „Јосиф Ковачев“ која се наоѓа во централното градско подрачје. Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, денеска истакна дека улицата се реконструира по...

Штипското ЈП „Исар“ и училиштата доставија договори за поевтина струја

Штипското ЈП Исар и основните и средните училишта кои се под локалната самоуправа ги доставиле договорите до ЕСМ Продажба за поевтина струја, откако Владата...

Штипското ЈП „Исар“ очекува двојно пониска сметка за струја

За два до два и пол пати се очекува да се намали сметката за струја на штипското комунално претпријатие „Исар", со новата мерка снабдување...

Од денеска штипјани онлајн ќе може да ги плаќаат сметките за...

Штипјани од денеска ќе можат онлајн да ги преземаат и плаќаат своите сметки, да пријавуваат состојба на водомерите и да пријавуваат дефекти и други...

Штипски Исар се уште враќа кредит земен од пред 20 години,...

Кредит од пред 20 години земен за реконструкција на водоводната и канализациска мрежа во градот претставува проблем за денешното работење на штипското водоводно претрпијатие...

Штипјани од следниот месец електронски ќе може да ја пријавуваат состојбата...

Штипјани од наредниот месец електронски ќе можат да ја пријават состојбата на своите водомери, со што како што велат од ЈП Исар, се решава...

Во завршна фаза е паркот во штипската населба Сењак

Садници, летниковци и детски реквизити се дел од новиот парк во населбата Сењак кој е во завршна фаза. Изграден е со средства од ЈП...

Половина од населбите во Штип повторно без вода – нормализирање на...

Половина од населбите во Штип втор пат во три дена останаа без вода.  Дефектот и денеска е на главната водоводна линија, на истото место...