петок, април 12, 2024

таг: снег

Собирањето на отпадот отежнато, од ЈКП Комуна апелират на разбирање

Огромните количини снег по крушевските улици, во голема мера го усложнуваат реализирањето на редовните обврски на ЈКП, како што е собирањето на сметот. Поради...

Се чисти кон горноселието, пристапни патеки и рачно чистење во центарот...

Утрово расчистувањето на снегот продолжува кон населените места Пуста Река и Горно Дивјаци, а во градот „Комуна“ продолжува со работа на пристапни патеки и...

Снежна идила во Крушево, се чистат сите пристапи до центарот на...

Снежите врнежи во Крушево продолжија и денес. За нормално функционирање на градот, ЈП „Комуна“ работи на расчистување на улиците и овозможување на безбедно движење. Со...

Механизацијата на Стипион и Исар е на терен, улиците и тротоарите...

И покрај релативно слабите врнежи од снег во Штип двете јавни претпријатија, Стипион и Исар, излегоа на терен да ги расчистуваат тротоарите и улиците...

Штипјани нема да „лизгаат“ ако заснежи, „Стипион“ набави три специјални возила...

За зимската сезона штипското ЈП Стипион обезбеди три специјални возила за чистење на снегот во градот, а претпријатието има доволни количини сол и песок. Новите...

Куманово: Службите се на терен и распрскуваат течност против подмрзнување

Снегот што денеска ги покри кумановските улици ги мобилизираше зимските служби. Од Општина Куманово информираат дека Службите за зимско одржување се на терен и...

Крушево за Нова Година, снегот се топи но ќе има многу...

Крушево е целосно подготвено за новогодишните празници. Сите капацитети се исполнети, се бара место повеќе, велат од локалната самоуправа. „ Тустистите веќе пристигнуваат, но големиот...

Сите градски улици и булевари во Скопје проодни и чисти по...

Екипите на зимската служба на Град Скопје цела вечер работеа на терен и интервенираа на сите булевари и улици кои се во надлежност на...

Зимските служби на Град Скопје фрлиле 1000 тони сол на 300...

Град Скопје информира дека за време на снежното невреме што ја зафати државата, активно ја вклучија зимската служба на терен. „Исчисти се патиштата до Средно...

Шилегов: Зимската служба на Град Скопје врши превентивна интервенција на критичните...

Предупредувањето од УХМР вели дека денеска и утре не очекуваат врнежи од снег. Актуелното предупредување вели дека не очекува облачно, студено и ветровито со...