петок, јуни 21, 2024

таг: проекти

Струмица: Претставени проектите на 26 граѓански организации финансирани со околу 6...

Продолжува соработката на општина Струмица со граѓанскиот сектор, преку доделување на општински средства за проекти на граѓанските организации. Деновиве беше одржана средба за претставување...

Над 5,5 милиони денари општински пари за граѓанските организации од Струмица

Вкупно 26 проекти на граѓанските организации беа селектирани за поддршка со пари од буџетот на Општина Струмица. Се работи за проекти од интерес на...

Отворени четири јавни повици за граѓански организации во Струмица

Течат деновите до кога граѓанските организации ќе можат да аплицираат со своите идеи и проекти на јавните повици што ги распиша општина Струмица. Во тек...

Над 200 милиони денари на штипјани годинава ќе бидат вложени во...

Над 200 милиони денари од буџетот, пари на штипјани, годинава ќе им се вратат нив во форма на капитални инвестиции. Ова го најави штипскиот...

Како да добјат поддршка за нивните проекти од општината, учеа младите...

 Презентација „Како до поддршка од Советот“ во рамки на проектот „Зајакнување на луѓето од Пелагонија“, одржа претседателот на Советот на Општина Крушево, Андреј Николовски. „Како...

Општина Крушево во 2021 година реализира над 20 проекти, во тек...

Општина Крушево во 2021 година реализира повеќе од 20 проекти, а во тек се уште десетина проекти чија реализација ќе заврши во 2022-ра година. „Во...

Штипјани во наредните пет дена ќе може да предлагаат идеи кои...

Секој штипјанец од денеска па во наредните пет дена, до петти декември, на страната novaidninazastip.mk ќе има можност да напише свој предлог, идеја или...

Почна реконструкцијата на речното корито во Свети Николе (видео)

Во делот кај Градскиот стадион и спортската сала, почнаа работите на реконструкција на коритото на Горобинска река во Свети Николе. Вчера беше означен почетокот...

На повеќе проекти во моментов се работи во Крушево, информираат од...

Изградба на резервоар за вода во с. Јакреново кој е во завршна фаза (завршна фаза), Изградба на резервоар за вода во с. Пресил,, Изградба...

Наместо јаловишна депонија, фотоволтаици и зелена општина – Визијата на Анастасов...

Борбата со животната средина е нешто на кое мора да се фокусираме, а целта е Пробиштип во иднина да стане зелена општина и младите...