вторник, јуни 25, 2024

таг: паркинг

Нови 50 паркинг места на Градскиот пазар во Штип

Во завршна фаза се градежните активности околу новиот полузатворен дел на Градскиот пазар, информираше  градоначалникот на Штип, Иван Јорданов. На средбата со новинарите, Јорданов...

Општина Штип со средства од Солидарниот фонд ќе го помага лекувањето...

Општина Штип ќе донира за младата штипјанка Сибил Омерова , која во моментов со дел од семејството е во Турција, каде што тамошните лекари...

ЈП “Стипион” од денес започнува со летна наплата на паркингот

ЈП "Стипион" во соопштение испратено до медиумите информира дека од денеска започнува со летна наплата на паркинг просторот во градот. Од таму известуваат дека...

Нова паркинг површина за жителите на ул “Браќа Даневи”

Викендов започна со асфалтирање паркинг површината на улицата “Браќа Даневи” која во текот на наредните неколку дена ќе биде осветлена и обележана, што според...

Паркинг на местото на стариот пазар во центарот на Штип

Локацијата која помеѓу жителите на Општина Штип е позната како Стариот градски пазар, а која во последните неколку години нема практична искористеност во целост,...

ЈП Стипион најавува бесплатен паркинг за сите посетители на градот во...

Бесплатен паркинг простор по 15 часот најавуваат од ЈП Стипион овој петок и сабота кога Штип ќе биде домаќин на сите љубители на пастрамајлијата...

Започна летното сметање на времето за наплата на паркинг во Општина...

Од понеделник (27.03.2023) започна летното сметање на времето за наплата на паркинг во Општина Штип. ЈП „Стипион“ информира дека наплатата за користење на јавниот простор...

Се асфалтира паркингот меѓу улиците „5-ти Конгрес“, „Солидарност“ и „Браќа Даневи“...

Се асфалтира паркингот меѓу улиците „5-ти Конгрес“, „Солидарност“ и „Браќа Даневи“ во штипската населба Автокоманда. Станува збор за паркинг простор кој е нешто повеќе...

Со нова пешачка патека во новата туристичка сезона, се уредува и...

Во нова уредена пешачка патека која што ќе се простира до граничниот премин, ќе уживаат туристите и посетителите на Дојранското езеро. Започна реализацијата на проектот...

Скок на цената на такси превозот од 50 на 80 денари...

На седницата на Советот на Општината Гевгелија закажана за вторник, 15-ти март, ќе се најде и барањето на такси компаниите, кои бараат поскапување на...