Free Porn
xbporn

таг: мост

Пуштен во употреба новиот мост на река Отиња, се очекува да...

По три месеци изградба, официјално пуштен е во употреба новиот мост на река Отиња, во центарот на градот, непосредно пред гимназијата “ Славчо Стојменски...

Две инфраструктурни инвестиции го одбележуваат почетокот на годината во Струмица

Огромни бетонски плочи го формираа мостот „Обединување“ во Струмица, со што 70 проценти од мостот се веќе завршени. Со тоа, се навлегува во финалната...

Прекинати градежните работи за поврзување на цевководите со Филтер станицата, се...

Цевководите се завршени, но поради потребата од измени во проектот по барање на изведувачот, финалните активности се во прекин, тврди градоначалникот на Општина Карбинци,...

Почнуваат градежните работи за санација на мостот кај Долни Балван

Од идната недела почнуваат градежните активности за санација на мостот на реката Брегалница кај селото Долни Балван, најави градоначалникот на Општина Карбинци, Виктор Паунов. „Веќе...

Конечно санација на мостот кај с.Долни Балван, обезбедени 5.800.000 денари

Парите се обезбедени и санацијата на мостот на реката Брегалница кај селото Долни Балван, конечно ќе може да започне, информира градоначалникот на Општина Карбинци,...

Кога ќе се санира мостот кај Долни Балван ?-Проектот е изработен,...

Проектот е изработен, но сега мора да се обезбедат пари. Кога оштетениот мост кај селото Долни Балван ќе биде конечно ставен во функција во...

(ВИДЕО) Мостот АСНОМ ќе се доврши, но важно е што поскоро...

Мостот АСНОМ ќе се доврши, но во меѓувреме треба да се решат над 150 имотно - правни проблеми кои во поголем број се проблеми...

Продолжува уривањето на објектите кои се наоѓаат на трасата за продолжување...

Екипи на Град Скопје продолжуваат со уривање на објектите кои се наоѓаат на трасата за продолжување на булеварот АСНОМ преку новиот мост во Аеродром...

Мостот АСНОМ ќе биде готов во наредните 30 дена

Проектот во општина Аеродром, булеварот АСНОМ и новиот мост кој треба да биде пуште во употреба се работи во три фази, изјави портпаролот на...

(ВИДЕО) Повеќе скопски општини ќе бидат поврзани со првиот висечки мост

Изградбата на новиот висечки мост на улицата Љубљанска во скопската општина Карпош е во тек. Увид во градежните работи на овој значаен инфраструктурен објект...