недела, јуни 16, 2024

таг: костадин костадинов

(Видео) Пробиена улицата, поставена канализацијата – течат работите на новата социјална...

Нарекувајќи го најголемиот капитален проект, градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, во во видео обраќање сподели информации и фотографии од местото каде во моментов се...

Студија на ИРИ: Општина Струмица прва по респонзивност, а градоначалникот Костадинов...

Меѓународниот републикански институт ИРИ ја објави квалитативната студија за респонзивноста на локалната самоуправа во Македонија, низ реакцијата на неопределените гласачите во шест општини - ...

Струмица останува на врвот на транспарентни општини – почнаа и средбите...

Како што се доближува крајот на годината, традиционално почнуваат средбите на терен со граѓаните за нивните потреби при креирање на општинскиот буџет за 2024...

ТИМ Институт: Костадинов ја има довербата на граѓаните за втор мандат

На половина од првиот мандат, струмичани имаат доверба во градоначалникот Костадин Костадинов да му го доверат и вториот мандат. Тоа го покажало истражувањето на...

Костадинов беше домаќин на поранешните премиери Ципрас и Заев

Приватната посета на Струмица, поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас ја искористи да ја посети и општината, каде негов домаќин беше градоначалникот Костадин Костадинов....

Министерството за култура одобри 5,7 милиони денари за втората фаза од...

Проектот за доизградба на Домот на култура во Куклиш е меѓу деветте кои беа прифатени по објавениот Оглас за распределба на капиталните дотации во...

Ако ви фали адреналин, посетете ја Струмица

„Памп трака“, велосипедски патеки, а сега и скејт парк. Првиот „Скејт парк“ во Струмица веќе е испробан од младите скејтери, кои добија нов адреналински...

Турска Маало добива спортско игралиште на местото на Стара Маларична

Заврши расчистувањето на теренот, каде до неодамна се наоѓаше руинираната зграда на Стара Маларична болница. На ова место треба да никне современ спортски комплекс...

Образованието станува приоритет – презентирана Нацрт – Стратегијата за развој на...

Зголемен буџет за цели 10 милиони денари за тековната 2023 година за образование, доволно говори залагањето на Општината Струмица за развој на младите преку...

Отворена регионална канцеларија за поддршка на земјоделството, туризмот и одржливиот економски...

Со потпишување договор за меѓуопштинска соработка меѓу општините Струмица и Василево денеска во Струмица беше отворен Регионалниот центар за одржлив развој на овие две...