вторник, мај 21, 2024

таг: Град Скопје

(ВИДЕО) Мостот АСНОМ ќе се доврши, но важно е што поскоро...

Мостот АСНОМ ќе се доврши, но во меѓувреме треба да се решат над 150 имотно - правни проблеми кои во поголем број се проблеми...

Исчистена дивата депонија во наслеба Карпош 4

Исчистена и дивата депонија на крајот на булеварот Илинден во населбата Карпош 4, информираат од Град Скопје. „Ова е само продолжение од проектот на новата...

(ВИДЕО) Данела Арсовска избрана за претседател на ЗЕЛС – Ќе се...

Денеска Управниот одбор на ЗЕЛС, едногласно гласаше градоначалничката на Град Скопје да застане на позицијата претседател на ЗЕЛС. „ЗЕЛС како организација што ги обединува сите...

Во посета на ЈП Лајка, Советот на Град Скопје пред кои...

На покана на директорот Војислав Димитровски во посета на ЈП Лајка беа претставници на Советот на Град Скопје. На оваа средба беше презентирана Програмата на...

(ВИДЕО) Донирајте топли јамболии и ќебиња за ладната зима – Баба...

Од скопската Зоолошка градина споделија видео од една од највозрасните жителки, а тоа е баба Мими. Бидејќи станува збор за возрасно животно, таа ужива во...

(ВИДЕО) Исчистени депонии во Драчево, Крњево и Карпош

Во соработка со општина Кисела Вода е исчистена една од најголемите диви депонии во оваа општина, во близина на цигланата во Драчево од каде...

(ВИДЕО) Џуџестите мармозети во Зоо се најлајкувани и коментирани

Џуџестите мармозети во скопската Зоолошка градина се вистински хит. Тоа го докажуваат и видеата кои се поставуваат на фејсбук официјалната страница од Зоолошката, кои...

Градот е задолжен 50 милиони евра, мостот АСНОМ е мост за...

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, вчера одржа брифинг со новинарите при што таа акцентот го стави на големото задолжување на градот, пред се...

Се украсува градот Скопје за Новогодишните празници

Централното градско подрачје, плоштадот Македонија, улицата Димитрија Чуповски и булеварот Илинден од вчера забрзано се украсуваат со новогодишни украси во пресрет на новогодишните празнувања....

Казна од 88 илјади евра за нелегално фрлање отпад во Скопје

Инспекторатот за животна средина на Град Скопје во рамки на новите заложби на Град Скопје за зголемена контрола и инспекциски надзори со цел заштита...