четврток, јуни 20, 2024

таг: градоначалник

Штипските надежи на прием кај градоначалникот Јорданов

На прием кај градоначалникот Иван Јорданов во текот на изминатите неколку дена беа младите спортски надежи од кик-бокс клубот Гладијатор фајт како и каратистот...

Градоначалникот Јорданов ги прими боксерите од Пинк Пантер

Градоначалникот на Општина Штип денес во својот кабинет ги прими претставниците од боксерскиот клуб Пинк Пантер. Повод за средбата беше постигнатиот успех на боксерите од...

ТИМ Институт: Костадинов ја има довербата на граѓаните за втор мандат

На половина од првиот мандат, струмичани имаат доверба во градоначалникот Костадин Костадинов да му го доверат и вториот мандат. Тоа го покажало истражувањето на...

Ветено – сторено, кривичните пријави од градоначалникот Јорданов за екс функционери...

Како што најави во петокот, градоначалникот Иван Јорданов продолжува да ги “чешла” поранешните вршители на должност во општина Штип, за време чие работење беа...

Градоначалникот им подели пакетчиња на децата од Д.Г.„Кокичиња“

Неизмерна среќа, радост и насмевки на лицата на дечињата од детската градинка„Кокичиња“ во Општина Карбинци. Дедо Марз им испрати пакетчиња, а им ги подели...

Штипскиот градоначалник Јорданов даде отчет за 365 дена работа

Со благодарност до соработниците, советниците и директорите кои дале безрезервна поддршка и верувале во промените, градоначалникот на Штип Иван Јорданов го започна својот отчет...

Градоначалникот на Општина Карбинци, Виктор Паунов неделава одбележа една година од...

Изградени повеќе од 5 километри улици и патишта во повеќе населени места во општината, спортски игралишта, нова урбана опрема, почеток на реконструкција на мостот...

За подметнат пожар и уништуање на општински имот, обвини градоначалникот на...

За подметнат пожар и неосновано обвинување за немање грижа за жителите коишто се соочуваат со немање вода поради дефект, реагираше градоначалникот на Општина Лозово,...

Струмица доби градоначалничка ама на еден ден

Не градоначалник, туку млада 18-годидишна градоначалничка ќе ја дови Струмица во текот денешниот ден. Градоначалникот Костадин Костадинов и' ја отстапи својата градоначалничка фотеља на...

Ристов-Создаваме услови жителите во Општина Конче тука да го градат својот...

Четири месеци градоначалничка функција е малку време на патот до целта која што ќе значи создавање на подобри улови за жителите на Општина Конче,...