петок, април 12, 2024

таг: саем

Крушево летово ќе биде домаќин на бизнис саем

На 30-ти и 31-ви јули во Крушево ќе се одржи бизнис саем на кој се очекува компании од Балканот и пошироко да го посетат...

,,Дојранска вечер“ на саемот за туризам во Белград

Визуелно и сликовито, со акцент на историската, културната, гастрономската, здравствената , спортска и секако најважната туристичката димензија, Општина Дојран, се претстави на Меѓународниот саем за туризам...

Дојран: Повик за туристичко претставување на саемот во Белград

Градоначалникот на Општина Дојран ги повика туристичките работници, угостители, хотелиери но и приватните издавачи на соби и апартмани, сите кои сакаат да се претстават...

Општина Дојран на саем за туризам во Белград

Во периодот од 24 – 27 март, Општина Дојран ќе се претстави на саемот за туризам кој ќе се одржи во Белград, Република Србија....

Младите претприемачи од Делчево на саем со свои идеи пред американската...

Во присуство на американската амбасадорка Кејт Мари Брнз, претставници од Амбасадата на САД во Софија, градоначалникот на Општина Делчево, Горан Трајковски, претставници од бизнис-заедницата...