недела, октомври 17, 2021

таг: проект

Осумстотини скопски средношколци и наставници ќе бидат дел од проектот „Зборувам...

Во 23 средни училишта на Град Скопје деновиве ќе започне реализацијата на третиот циклус тримесечни онлајн курсеви за изучување на албанскиот, македонскиот и турскиот...

И официјално крушевчани добија спортска и кино сала, така одлучија на...

На петтата форумска сесија се презентираа резултатите од проектот „Опремување на мултифункционална сала“. Благодарение на овој проект Крушево доби целосно опремена сала за театар...

(ВИДЕО) Зумба, пилатес, аеробик – „Скопје вежба“ низ видео приказна

Аеробик, фитнес, пилатес, зумба, спортска јога и атлетика се дисциплините на кои скопјани измиантиов период вечжбаат на неколку локации во главниот град. „Скопје вежба“ е...

Аеробик, јога, фудбал – денес почнува проектот „Скопје вежба“

Почнувајќи од денес, 17 мај, па во следните три месеци, скопјани ќе имаат можност да вежбаат и да се рекреираат на отворено секој работен...

(ВИДЕО) Со проектот за олеснување на скопскиот сообраќај, Скопје се приближува...

Скопје продолжува да се движи до модерна и европска метропола. Клучката кај Момин Поток е една од најфрекфентните сообраќајници во главниот град, каде секојдневно поминуваат...

Ќе се реновира училиштето во Борино, проект за меѓуетничка интеграција

Во рамки на проект на УСАИД за меѓуетничка интеграција имплементиран од Македонскиот центар за граѓанско образование (МЦГО), компонента 3-обезбедување стимул на училишта, ќе се...

(ВИДЕО) Со БРТ системот – Скопје во чекор со светските метрополи...

Брз Автобуски Превоз во главниот град, според најавите на скопскиот градоначалник ќе не направи горди на градот Скопје и нашата земја. Вчера беше потпишан...

(ВИДЕО) 316 милиони денари искористи Град Скопје за реконструкција и изградба...

Со проектот градски инвестиции, што го спроведува општина Град Скопје, во општина Гази Баба, досега е инвестирано 37 милиони денари за реконструкција и опремување...

ООУ Кочо Рацин ќе добие термо-фасада

Примената на енергетската ефикасност е од огромно значење и од економски и од еколошки аспект, велат од локалната самоуправа. По повод Светскиот ден на енергетска...

(ВИДЕО) Како ќе изгледа реконструкцијата на Универзална сала

Во видеото кое ќе го погледнете подолу ќе може да ја видите моменталната состојба на Универзалната сала. Градот Скопје денеска најави реконструкција на синонимот...