вторник, мај 21, 2024

таг: превоз

Засега ништо од градскиот јавен превоз во Штип, на јавниот повик...

Засега неизвесно дали Општина Штип до септември ќе добие градски јавен превоз. Пропадна јавниот повик за прибирање на понуди за вршење на општински превоз...

Решен проблемот со превозот за учениците од Општина Конче

По речиси две недели отсуство од настава, учениците од Конче конечно од утре се враќаат во училиште. Се реши  проблемот со превозот на учениците,...

Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град на Балканот со...

Град Скопје го распиша тендерот преку кој ќе се бара оператор што ќе го изгради Бас рапид транзит системот со кредитот од Европската банка...

Јавниот превоз во Скопје денеска и утре по неделен возен ред

Јавниот превоз денеска и утре ќе сообраќа по неделен возен ред – соопшти Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП). Денеска дежурни ќе бидат билетарниците на Зелен пазар...

Пријави оган на 193 апелираат од Град Скопје

Со оглед на моменталната состојба со корона вирусот и новите протоколи, оваа година Бадниковите огнови и собири ќе изостанат. Од Град Скопје апелираат да...