вторник, мај 21, 2024

таг: Петре Шилегов

Дајте да креираме политики, политиката мора да биде натпревар на идеи,...

„Нашата работа е да ги смируваме луѓето, нашата работа е да им помагаме на граѓаните, нашата работа е да го поддржуваме бизнис секторот. Тоа...

Се реконструира булеварот Крсте Мисирков кај МАНУ

Градоначалникот Шилегов викендов изврши увид во градежните активности за реконструкција на булеварот Крсте Мисирков во делот на општина Центар. Булеварот се реконструира на потегот...

Шилегов: Во средното медицинско училиште наставна програма со ново занимање –...

Во средното медицинско училиште „Д-р Панче Караѓозов” денеска беше промовирана паралелката „Фармацевтски техничар во фармацевтска индустрија“. На промоцијата присуствуваа градоначалникот Петре Шилегов, премиерот Зоран Заев,...

(ВИДЕО) Марко – Дај побрзај и Шилегов на вело маалски муабет

Во новата епизода од серијалот „Маалски муабет со Петре Шилегов“ гостин е познатиот водител Марко Новески или попознат како Марко – Дај побрзај. При најавата...

Шилегов домаќин, а Рама, Вучиќ и Заев гости на новиот Кеј...

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вчера беше домаќин на премиерите на РС Македонија, Зоран Заев, Албанија, Еди Рама, како и Претседателот на Србија,...

ФК Вардар со ново раководство во новата фудбалска сезона

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, сопственикот на Блу Скај инвесмент (Blue sky investments), Слободан Крстевски и Самоил Симев, поранешниот директор на ФК Вардар,...

Се реконструира улицата Лука Геров во Ѓорче Петров

Предвидена е реконструкција на улицата Лука Гергов во општина Ѓорче Петров, во вкупна должина од 1648 метри, реконструкција на тротоарот и реконструкција на атмосферската...

Шилегов официјално влегува во трка за втор мандат на престојните локални...

На одржаната седнина на Извршпниот одобор на СДСМ одржава вчера, официјално беше потврдена кандидатурата на актуелниот градоначалник Петре Шилегов за градоначалник на Град Скопје...

(ВИДЕО) На маалски муабет Шилегов и Дрита Исљами: На паркот Сарај...

Во новата епизода на „Маалски муабети со Петре Шилегов“, скопскиот градоначалник беше во паркот Сарај каде како домаќин го пречека Дрита Исљами, државната рекордерка...

(ВИДЕО) Турско кафе и локум за добредојде на Шилегов: Актерот Дениз...

Во втората епизода од „Маалски муабети со Петре Шилегов“ гостува акерот Дениз Абдула кој открива детали од неговото детство од неговото маало Чаир. Градоначалникот Шилегов ...