вторник, април 23, 2024

таг: нова година

Каде исчезна елката од плоштадот во Радовиш?

„Никој не ја украл. Фирмата којашто  ја стави и украси елката, сама  и си ја собра новогодишната елка,“ ни изјави градоначалникот на Општина Радовиш,...

Крушево за Нова Година, снегот се топи но ќе има многу...

Крушево е целосно подготвено за новогодишните празници. Сите капацитети се исполнети, се бара место повеќе, велат од локалната самоуправа. „ Тустистите веќе пристигнуваат, но големиот...

Штип годинава ќе светне со старите украси, дополнителни трошоци нема да...

Штип и годинава за новогодишните празници ќе биде украсен, но скромно, со веќе постоечките реквизити кои општината ги има набавено од порано. Градското подрачје ќе...

Поради енергетската криза, Град Скопје ќе го раскине договорот за новогодишно...

Како што информираа од Град Скопје преку писмено соопштени, градот побарал раскинување на договорот со „Линк медиа плус дооел“ за новогодишно украсување на градот...

(ФОТО) Обоена зима со голема цветна крошна во центарот на Свети...

Центарот на Свети Николе го обоија цвеќињата од големата крошна што го краси делот од плочникот, каде граѓаните најчесто се движат во прошетка или...

Општина Куманово подари пакетчиња за лицата со посебни потреби

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска донираше пакетчиња за корисниците на двата дневни центри за лица...