вторник, мај 21, 2024

таг: кино

Штипјани конечно ќе одат на кино во сопствениот град

Штип после дваесет години конечно ќе добие кино. Филмските проекции штипјани ќе може да ги следат благодарение на „Киноверзум“, а веста ја потврдија и...

Младите од Крушево побараа и ќе добијат „Ин аут“ кино за...

Советот на општина Крушево  донесе одлука за кофинансирање на проектот за оспособување на т.н. „ин аут“ (In Out) кино во СОУ „Наум Наумовски Борче“...

На 15 јули почнува јубилејното 20 -то издание на Cinedays

На денешната прес-конференција за јубилејното 20-то издание на CINEDAYS, на која се објави богатата програма, присуствуваа градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, директорот на...

И официјално крушевчани добија спортска и кино сала, така одлучија на...

На петтата форумска сесија се презентираа резултатите од проектот „Опремување на мултифункционална сала“. Благодарение на овој проект Крушево доби целосно опремена сала за театар...

Крушево: Салата за театар и кино од денес достапна и за...

Мултифункционалната сала во Крушево доби гасеничар со што се овозможува лицата со хендикеп да пристапат кон салата за театар и кино, како и до...

Македонска Каменица добива кино

Преку заеднички проект со партнер од Бугарија, КИЦ Романса се опремува со проектор, платно и целопкуната опрема, потребна за киноприкажување. Кога пријателството трае и се...