недела, февруари 5, 2023

таг: драган анастасов

Пуштена во употреба нова сензорна соба во склоп на дневниот центар...

Нова сензорна соба која е од големо значење за развојот на лицата со попреченост од општина Пробиштип е пуштена во употреба во склоп на...

Со велосипедско дефиле Пробиштип го одбележа Денот на планетата земја

Со велосипедско дефиле низ улиците на централното градско подрачје Општина Пробиштип по 12ти пат го одбележува Денот на планетата земја. Градоначачникот Драган Анастасов вели дека...

Штипјани и пробиштипјани вечер на градските плоштади ќе може да го...

Историскиот меч за македонската фудбалска репрезентација која вечерва против Португалија ќе се бори за првиот настап на Светско првенство, во 20:45, ќе може да...

Лесново ќе добие фекална канализација и пречистителна станица за отпадни води

Во Пробиштипското село Лесново ќе се гради фекална канализација и пречистителна станица за отпадни води. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов и директорката на...

(Видео) Пробиштип е одличен пример за реализација на проекти од програмата...

По една деценија пробиштипјани добиваат нова, современа киносала. Салата „Злетовски рудар“ која беше направена во 50-тите години, денеска има комплетно нов лик и капацитет...

Целосно е реконструиран спомен паркот Братство и единство во Пробиштип

Целосно е завршен проектот за реконструкција на спомен паркот Братство и единство во Пробиштип, па сега тој е збогатен со адреналинска патека, амфитеатар, катчиња...

Реновирана е пробиштипската Кино сала „Злетовски рудар“

Проектот за реконструкција на пробиштипската Кино сала „Злетовски рудар“ е официјално завршен откако вчера со последната контрола од страна на комисијата од Агенцијата за...

Усвоен буџетот за 2022 на Општина Пробиштип

Советот на Општина Пробиштип го усвои буџетот за 2022 година кој ќе изнесува 181.578.000 денари. Според градоначалникот на градот, Драган Анастасов, буџетот е креиран врз...

Анастасов по втор пат ја доби довербата на пробиштипјани

Актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат, Драган Анастасов, по втор пат ја доби довербата на пробиштипјани за да ја води општината. Во вториот круг...

Со донација од САД е гасифициран Здравствениот дом во Пробиштип

Со донацијата од САД комплетно се реновирани просториите и влезот во итната медицинска помош, а Здравствениот дом во Пробиштип е гасификациран и променета е...