петок, јуни 14, 2024

таг: Дејан Владев

(Видео+галерија) Свети Николе грмеше со звукот на моторите – организиран седмиот...

Гласни звуци, изобилство од мотоцикли, рок музика и насмеани лица беа сликата што Свети Николе ја покажа викендов за време на седмиот Интернационален мото...

Нова инфраструктура за светиниколско Мустафино

Изминатата недела Општина Свети Николе парафираше уште еден договор за унапредување на животот во населеното место Мустафино. Станува збор за Договорот за изградба на фекална...

Општината Свети Николе одлучи да го издаде детското одморалиште во Стар...

Со одлука на Советот на Општина Свети Николе, детското одморалиште во Стар Дојран, што е во општинска сопственост, ќе биде издадено за време на...

(видео) Свети Николе ја славеше Тодорица со фолклор и музиката на...

По две години пауза поради пандемијата, светиниколчани денеска на отворено ја славеа Тодорица, првата сабота по Прочка или шестиот ден од Чист понеделник, по...

(видео)Владев: Некои проекти од претходниците ќе продолжат, но за некои разврската...

Градоначалникот на Свети Николе, Дејан Владев, во отчетот од 100 дена од преземањето на функцијата, најави пролетна градежна офанзива, но и комплетно преиспитување на...

Ќе се ископува локалитетот Била Зора, кој е во плановите на...

По пауза од неколку години, оваа година се очекува да продолжат работите на локалитетот Била Зора од Свети Николе, за што денеска беше потпишан...

(видео) За доброволците од првите редови вредна опрема од Германија за...

Да не се повтори тажната слика од ланското лето, кога пожарите уништија цели шуми, а страдаа и луѓето од овие простори, е пораката што...

(видео) Свети Николе со најуспешните свои граѓани го прослави Свети Никола

Празнично, славенички и во духот на светецот заштитник на послабите, немоќните, незаштитените и на морнарите, Свети Никола, помина Свечената академија по повод патронот, што...

Почна реконструкцијата на речното корито во Свети Николе (видео)

Во делот кај Градскиот стадион и спортската сала, почнаа работите на реконструкција на коритото на Горобинска река во Свети Николе. Вчера беше означен почетокот...

Се реконструира мрежата на улицата ,,Живко Чинго” во Свети Николе

Завршија работите на  канализационата и атмосферска мрежа на улицата ,,Живко Чинго" во Свети Николе. Градоначалникот Дејан Владев најави дека во останува пуштањето на пумпите и...