понеделник, јули 15, 2024

таг: пожарникари

ТППЕ Штип го одбележа денот на македонските пожарникари

Со желба за модернизација и осовременување на условите за работа, како и за повеќе едукации и вежби а што помалку интервенции, денес градоначалникот на...

За сопствените возила на пожарникарите Општината Струмица обезбеди бесплатен паркинг

Ја покажаа својата храброст во Турција, кога светот ја покажа својата хуманост по катастрофалниот земјотрес, а дома се секојдневно се очи во очи со...

Со интервенција на запален објект и автомобил ТППЕ Штип го одбележа...

Со две тактичко-показни вежби, интервенција на запален објект и запален автомобил при сообраќајна незгода, штипските пожарникари денеска по повод Светскиот ден на пожарникарите им...

Штипските пожарникари се вратија дома

Сликата во градот не се опишува со зборови, вели командирот на штипската противпожарна единица Дарко Коцев кој седум дена заедно со четири негови колеги...

Штип ќе испрати пет пожарникари во погодените подрачја во Турција, ќе...

Пет пожарникари од Територијалната противпожарна единица – Штип ќе заминат во Турција за да помогнат во санирање на штетите, но и да им пружат...

Се гасеа возила, се спасуваа животи – пожарникарите од земјата и...

Делчево  беше домаќин на деветтиот Стручен собир на пожарникарството, на кој освен домашни експерти и професионалци, учествуваа и експерти и професионалци од противпожарната заштита...

Делчево утре е домаќин пожарникарите од целата држава и странски гости

Повеќе стручни предавање и презентации со показни вежби ќе бидат дел од 9. Стручен собир на пожарникарството, што ќе се одржи утре (сабота, 19.11)...

Гевгелиските пожарникари добија нова опрема за гаснење на шумски пожари

На Денот на Пожарникарите - 20 Мај во Територијалната противпожарна единица во Гевгелија беше одржана свеченост на која се изврши примопредавање опрема во износ...

Се опремуваат гевгелиските пожарникари

Нова противпожарна опрема за гаснење шумски пожари се очекува да довие TППЕ- Гевгелија, по завршувањето на тендерската постапка. Компанијата „Форес ДООЕЛ“- Скопје, која даде...

(видео) За доброволците од првите редови вредна опрема од Германија за...

Да не се повтори тажната слика од ланското лето, кога пожарите уништија цели шуми, а страдаа и луѓето од овие простори, е пораката што...