петок, мај 24, 2024

таг: патека

Напредува проектот „Струмица вело град“ – објавен повик за субвенционирање велосипеди

Изминатата недела се навршија точно шест месеци откако во Струмица интезивно се работи на изградба на велосипедски патеки на повеќе локации во градското подрачје...

Реконструкција и нова пешачка и велосипедска патека на патниот правец Таринци-Долни...

Започнува со реализација проектот за реконструкција на патниот правец меѓу селата Таринци и Долни Балван. Освен реконструиран пат жителите ќе добијат и велосипедско-пешачка патека. „Јавната...

Училиштето во с.Каратманово ќе добие бетонска патека

Во тек на градежни активности за изградба на бетонска патека во училишниот двор на подрачното училиште Методи Митевски-Брицо во с. Каратманово. Денес и Градоначалникот на...

Пешачка патека со паркинг места ќе се градат во Дојран

Општина Дојран на последната седница на Југоисточниот -плански регион потпиша договор за уредување на туристичката патека. Патеката ќе се простира од ресторан Гранико до...

Надолната „Flow“ велосипедска патека од Средно Водно до Скопје е во...

Град Скопје информира дека во тек се завршните работи на надолната “flow” велосипедска патека од Средно Водно до Скопје. На Водно може да ја користите...

Пред и потоа: Мини адреналинската патека за велосипеди во Градски парк

Градскиот парк во Скопје е една од омилените дестинации на сите скопјани кои сакаат рекреација, секојдневни прошетки или едноставно уживање во природата која се...

Автокоманда и Ченто се спојуваат со велосипедска патека

Изградбата на новата двонасочна велосипедска патека на булеварот Александар Македонски во општината Гази Баба е во тек. Станува збор за продолжение на постојната велосипедска...

(ВИДЕО) Пробајте ја новата „пионерска“ велосипедска патека на Водно

Станува збор за патека која започнува од Полициската станица на Водно во должина од 3,5 километри, ширина 3 метри и која е наменета само...

Реконструкција на вело патека во Ново Лисиче на булеварот Видое Симилевски...

Населбата Ново Лисиче, во општина Аеродром ќе добие нова вело и пешачка патека за непречено движење на велосипедистите и пешачите, но и за нивна...

(ВИДЕО) Скопјани ја имаат спортската тартан патека сместена на најубава локација...

Рекреацијата е секогаш добредојдена, дали ќе биде на велосипед по скопските вело патеки или кејот, важно е да одржувате континуитет и да водите здрав...