недела, мај 19, 2024

таг: паркирање

Пуштена во употреба првата катна гаража во Штип

Со 55 паркинг позиции распоредени на две нивоа,  непосредно позади Домот на културата “Ацо Шопов” , денес во Штип беше пуштена за употреба првата...

Годишните билети за паркирање во Штип отсега ќе траат 12 месеци...

Годишните билети за паркирање во Штип отсега ќе траат 12 месеци од денот на купувањето на билетите, наместо до крајот на календарската година. Новината како...

(ВИДЕО) Се работи на решавање на проблемот со паркирањето во Чаир,...

Градоначалникот Петре Шилегов денеска на прес- конференција заедно со вицепремиерите во владата  Артан Груби и Фатмир Бетиќи, министерот за економија Крешник Бектеши и градоначалникот...