недела, мај 19, 2024

таг: паркинзи

Градежна офанзива во Штип, се реконструираат улици, тротоари, водоводни и канализациони...

Повеќе од 50 улици, тротоари, водоводни и канализациони мрежи во Штип ќе се реконструираат во текот на наредните месеци, најави денес на средба со...

Повеќе паркинг места добија жителите на населбата “8 Ноември”

По барање на жителите на населбата 8 ноември, а како резултат на се поголемиот број автомобили во истата, денес и официјлано ставени во употреба...

Се уредува паркинг за тешките товарни возила во Македонска Каменица, тече...

Место каде ќе може да се паркираат тешките товарни возила и простор каде ќе може да се оставаат од страна на сопствениците, започна да...

За српските туристи во Дојран летово попусти и бесплатен паркинг

Летово српските туристи во Дојран ќе добијат попусти во туристичко угостителските објекти и бесплатен паркинг, ова го договорија дојранскиот градоначалник Анго Ангов и директорот...

Се гради нов паркинг во Куманово

Привршуваат градежните активности за изградба на паркинг во непосредна близина на новоизградениот кружен тек во Куманово на влезот од градот, соопштија денеска надлежните од...