вторник, мај 21, 2024

таг: општинаштип

Градоначалникот Јорданов со кривична пријава против поранешниот директор на ЈП Исар,...

Кривична пријава за основано сомнение за злоупотреба на службената положба и овластување, доби денес поранешниот директор на ЈП Исар, Живко Тасев од страна на...

Богата културно-уметничка програма со спектакуларно отварање, најави градоначалникот Јорданов за 38...

Со спектакуларен концерт на ЗЏМ Оркестар, утре во Дом на млади најавен е стартот на 38 издание на една од најстарите културни манифестации во...

За 1,5 милиони денари, Пребег доби ново спортско игралиште

Со 1,5 милиони денари општински пари, штипската населба Пребег доби нов мултинаменски спортско-рекреативен центар. Станува збор за целосно осветлена повеќенаменска површина со повеќе содржини...

За прв пат Општина Штип со вредносни ваучери ги мотивира најдобрите...

Никола Ковачевиќ, Лаура Јорданова, Ева Димитровска, Ена Стојановска и Борис Пилатов од основните, како и Макрина Јорданова, Драган Дончевски, Ана Атанасова и Јована Блажева...

Јорданов ги прими младите и талентирани спортисти, комисијата за спорт најавува...

Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов, денес во својот кабинет ги прими младите и талентирани каратисти од карате клуб Штип, како и џиу џицу...