вторник, мај 21, 2024

таг: опшинаградскопје

(ВИДЕО) Набавени над 130 комунални возила и автобуси за јавните претпријатија...

Градот Скопје денеска ги презентираше комуналните возила и автобуси кои беа набавени во изминативе четири години за потребите на јавните градски претпријатија. На паркингот...

Во КПИ Идризово нема да се гради дополнителен капацитет на прифатилиште,...

Јавното претпријатие за благосостојба на бездомни животни Лајка реагира и ги отфрла обвинувањата од група граѓани по објавувањето на информацијата од страна на надлежните...

Градот Скопје замолува за трпение додека траат градежните работи на улиците...

Градот Скопје продолжува да гради со засилено темпо и ја почна летната градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици и булевари. Во...

(ВИДЕО) Сите рекреативци во Градски парк: Пуштена е во употреба новата...

По позитивното искуство од првата патека, граѓаните на Скопје  имаат можност да се рекреираат и на втората тартан патека што е оформена околу големото...

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје заслужува да биде модерна и паметна еко метропола

Една година откако Јавното претпријатие Дрисла е во надлежност на Град Скопје. Од Град Скопје велат ова јавно претпријатие прерасна во санитарна депонија која...