сабота, јуни 25, 2022

таг: моја општина

Неделен Бриф за 18.06.2022

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: -Околу 200 барања за штети од невремето поднеле земјоделците од Општина Лозово -Повеќе фолклорни групи изминатиот викенд гостуваа во...

Неделен Бриф за 11.06.2022

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: -Свети Николе минатиот викенд беше домаќин на седмиот Интернационален мото собир -Се подобрува патната врска со Лесновскиот манастир -Засега ништо...

(Видео+галерија) Свети Николе грмеше со звукот на моторите – организиран седмиот...

Гласни звуци, изобилство од мотоцикли, рок музика и насмеани лица беа сликата што Свети Николе ја покажа викендов за време на седмиот Интернационален мото...

Неделен Бриф за 04.06.2022

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: -Општина Карбинци одбележува 26 години постоење -Комплетно ќе се уредува паркот во штипската населба Сењак 4 -Отворена новата туристичка сезона...

Неделен Бриф за 28.05.2022

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: -Во чест на првиот дарител на органи во земјава, Емилија Динева, отворено е спортско игралиште во Дојран -Гевгелиските пожарникари...

Неделен Бриф за 21.05.2022

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: -    Потпишан договор за изградба на нова детска градинка во Делчево -    Адреналински парк ќе се гради во Општина Штип -    Општините Штип и Карбинци потпишаа договор за меѓуопштинска соработка -    Со показна вежба е одбележан денот на пожарникарите во Пробиштип

Неделен Бриф за 14.05.2022

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: -Почнаа градежните работи за комплетирање на делницата до гевгелиско Ума -Целосно е реконструирано подрачното училиште „Сандо Масев“ во струмичко...

Неделен Бриф за 07.05.2022

Во новиот Неделен Бриф на Канал 77: -Не се знае кога ќе се санира мостот кај Долни Балван во Карбинци - проектот е изработен, но...

Бидете сервис и партнер на граѓаните – Во Делчево одбележан денот...

Под мотото „МВР за граѓаните" и промовирајќи го концептот „Полицијата во служба на граѓаните", денеска во Делчево се одржа централната прослава по повод Денот на...

Се уредува инфраструктурата во индустриската зона во Општина Карбинци

Подготвени за нови инвеститори. Во индустриската зона во Општина Карбинци денеска се асфалтираа две улици т.е два крака во функција на инфраструктурно уредување на...