петок, мај 24, 2024

таг: Дрисла

Јане Мицевски назначен за ВД директор на јавното претпријатие „Дрисла”

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска за вршител на должноста директор на ЈП Депонија „Дрисла” го назначи Јане Мицевски, кој е дипломиран економист,...

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје заслужува да биде модерна и паметна еко метропола

Една година откако Јавното претпријатие Дрисла е во надлежност на Град Скопје. Од Град Скопје велат ова јавно претпријатие прерасна во санитарна депонија која...