среда, мај 22, 2024

таг: дигитализација

Штипјани онлајн ќе може да платат данок на имот, но и...

Штипјани ќе можат онлајн да го платат данокот на имот, да поднесат мноштво барања, но и да пријават проблеми со кои се соочуваат. Ова...

Помалку гужви пред општинските шалтери – Општина Штип ќе ги дигитализира...

Помалку гужви и редици пред општинските шалтери и позадоволни граѓани треба да биде резултатот од системот за дигитализација кој Општина Штип треба да го...

Кривопаланчани дигитализирани – преку апликација можат да комуницираат со општината

Мобилната и веб – апликација „мЗаедница“ од денеска е достапна и за граѓаните на Крива Паланка. Локалната самоуправа започнува со дигитализација на јавните услуги,...

Еден милион денари за дигитализација на основните училишта во Крушево

Советниците на Советот на Општина Крушево на последната 70-та седница изгласаа одлука за доделување на средства за набавка на дигитални алатки на основните училишта...