понеделник, октомври 25, 2021

таг: видео

(ВИДЕО) Втората адреналинска велопатека на Водно пуштена во употреба

Скопјани и сите љубители на природата и велосипедизмот овој викенд може да го искористат за адреналинска рекреација на новата велопатека „Flow“, наменета за надолно...

(ВИДЕО) Противпожарната бригада со превентивни видео совети за пожар во домовите

Статистички гледано најчести предизвикувачи на пожар во домовите се електричните инсталации, греалките, оџаците и плинските боци. Чест предизвикувач на пожар се несоодветните или нестручно составени...

(ВИДЕО) Џуџестиот мармозет од скопската Зоолошка градина хит на светските медиуми

Минатата недела Скоспката Зоолошка градина доби нов член од фамилијата Мармозет, кој за само една недела стана вирален хит. „Џуџестите мармазети се најмалите мајмунчиња на...

(ВИДЕО) Како се создаваше втората тартан патека во Градски парк ?!

ЈП Улици и патишта - Скопје подготвија видео, од создавањето на втората тартан патека во Градскиот парк, која е наменета за сите рекреативци, но...

(ВИДЕО) Справување со загадувањето на воздухот во градот Скопје со енергетска...

Град Скопје заедно со UNDP MK, Embassy of Sweden in Skopje и Министерство за животна средина го реализираат проектот „Справување со загадувањето на воздухот...

(ВИДЕО) 1 година ЈП Лајка

ЈП Лајка прославува една година постоење. Податоци од ЈП Лајка за изминатата година од 14 ти до 14 октомври оваа година велат дека се...

(ВИДЕО) Последна фаза од проeктот „Skopje Smart City“

Во тек е последната фаза од поставувањето на лед светлата на територија на Град Скопје. Со 9.600 лед светла и замената на натриумот со...

(ВИДЕО) Атмосфера од првиот „Градски пикник“ во Градски парк

Изминатиот викенд во Градскиот парк се одржа „Градски пикник“ со делумно изменета програма. Планираниот chill zone, кој поради деновите на жалост беше откажан за...

(ВИДЕО) Зелените скверови во Скопје одлична дестинација за забава за најмладите...

Зелените покриви и скверови во главниот град се места каде што граѓаните може да го уживаат секој момент во кругот на своите најблиски. Граѓаните на...

(ВИДЕО) Вдомување за среќна приказна – Целта на „Лајка“ за поттикнување...

Неодамна од ЈП Лајка информриаа дека таму се работи на два нови пристапни влезови, за се да биде поблиску до граѓаните, а тие да...