Free Porn
xbporn

таг: булевар партизанска

Започна проширување и доизградба на булеварот “Партизанска”

Викендов започнаа градежните активности на проектот за уредување и завршување на булеварот „Партизанска“ на потегот од зградата на АМД до населба Баби. Градоначалникот на...

Општина Штип започнува со реализација на еден од најкапиталните проекти, вреден...

Започнува реализацијата на еден од најзначајните проекти на Општина Штип. Како што истакна денес на средба со новинарите градоначалникот Иван Јорданов, распишана е тендерската...

Започна реконстукцијата на канализациската мрежа на штипскиот булевар „Партизанска“, но и...

Започна реконструкцијата на канализациската мрежа на штипскиот булевар „Партизанска“ со што се решава деценискиот проблем со поплавувањето на подрумите во околните згради конечно ќе...