вторник, мај 21, 2024

таг: балканско првенство

По четврти пат Штип домаќин на Балканското првенство во одбојка на...

Околу 40тина одбојкари до 22 години, од вкупно пет држави, Турција, Косово, Србија, Романија и домаќинот Македонија викендов ќе бидат дел од  Балканското првенство...

Јорданов ги пречека младите штипјани од БК „Балканец“ кои со медали...

Младите борачи на БК „Балканец“ од Штип кои со медали се вратија од Балканското првенство во  Сидирокастро - Серес, Грција денеска беа пречекани од...