четврток, април 18, 2024

таг: андон сарамандов

Гевгелиските пожарникари добија нова опрема за гаснење на шумски пожари

На Денот на Пожарникарите - 20 Мај во Територијалната противпожарна единица во Гевгелија беше одржана свеченост на која се изврши примопредавање опрема во износ...

Антиќ и Сарамандов договорија Гевгелија да биде домаќин на Меѓународниот кошаркарски...

Од 14 до 17 јули, годинава, во спортската сала „26 Април“ во Гевгелија ќе се одржи турнирот, на кој ќе настапат кошаркарските репрезентации М-18...

Гевгелиските пожарникари се подновија со опрема за спасување

Сет опрема за спасување од поплави доби ТППЕ од Гевгелија, со кој се подобрува капацитетот на единицата за справување со овој тип на елементарни...

(видео)„Сто дена посветено за Гевгелија“ за проектите на новата локална власт

Околу триесетина проекти беа на листата за реализација на новата локална власт во Гевгелија. Градоначалникот Андон Сарамандов, во отчетот пред граѓаните за  сработеното од...

Се чистеа дивите депонии во Гевгелија и околината

Со помош на механизацијата на ЈПКД„Комуналец“ и вработените измината недела во Гевгелија беше спроведена акција на чистење на дивите депонии. Во кацијата е отстранета...

Сарамандов: Начелото „Фати го моментот, узурпирај се’, вработи ги своите“ е...

Успешен е оној градоначалник, кој ќе успее да донесе повеќе пари за својот град. Секој што може да помогне на градот, кај мене ќе...

Гевгеличани можат електронски да предлагаат проекти за Предлог Буџетот за 2022...

Електронски се прибираат граѓанските предлози за Предлог Буџетот на Општина Гевгелија. На интернет страната на Општината споделен е линк каде може да се испраќаат...