среда, декември 1, 2021

таг: ЈП Лајка

(ВИДЕО) Овие кучиња чекаат да го најдат нивниот одговорен сопственик и...

Од ЈП Лајка информираат дека рокот за испраќање предлози за програмата за работа за 2022 е завршен и се заблагодаруваат на сите за соработката. Потсетуваат...

(ВИДЕО) Разигранано и весело во Лајка – Клео си најде свој...

Во ЈП Лајка на листата за вдомување со нетрпение чекаат да бидат вдомени неколку кутриња. Клео веќе си го најде својот дом. Првично бил вратен...

(ВИДЕО) И покрај повиците никој не го вдомил – Лиско чека...

Лиско од Лајка, кој и по микрочипот на сопственикот кој го напуштил со скршен колк и ентропиум никогаш не доби казна, после неколку операции...

Се вдоми питбулката Етна

Питбулката која со денови талкаше низ скопската населба Гази Баба и беше донесена во ЈП Лајка од хуман граѓанин, конечно си ја пронајде својата...

(ВИДЕО) 1 година ЈП Лајка

ЈП Лајка прославува една година постоење. Податоци од ЈП Лајка за изминатата година од 14 ти до 14 октомври оваа година велат дека се...

Coffee & Cake ден во Лајка по повод „Светскиот ден на...

По повод 4-ти октомври, Светскиот ден на животните, прифатилиштето на ЈП Лајка ги поканува љубителите на кучиња на отворен Coffee & Cake ден од 11:00 до 15:00 часот. „Овој ден да...

(ВИДЕО) ЈП Лајка: Имаме проблем со базата на податоци односно модулот...

Од ЈП Лајка информриаат дека во изминатите денови имале континуиран проблем со базата на податоци односно модулот за бездомни кучиња, по кој се задолжени...

ЈП „Лајка”: Само со целосно пополнета пријава ќе излеземе на терен

Поради нефункционалност на електронската пошта на ЈП „Лајка", граѓаните кои сакаат да пријават повредено куче, напад од куче, бездомно куче без ушна маркица и...

(ВИДЕО) Македонски кучиња заминаа во ЕУ – Лајка досега вдоми 150...

По успешната кампања на јавното претпријатие за вдомување на бездомни кучиња во нашата земја, мисијата продолжи во САД, а сега веќе и низ Европа. „Бројот...

Чипирајте ги своите домашни миленичиња, порачува Шилегов

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, преку социјалните мрежи испрати порака до сопствениците да внимаваат и да ги чипираат своите домашни миленичиња. Со поткожното...