вторник, мај 21, 2024

таг: Шилегов

Шилегов го застапува Град Скопје во судскиот процес за рушење на...

Градоначалникот Петре Шилегов денеска во Основен суд Скопје 2 го застапуваше Градот Скопје во процесот за уривање на галијата поставена во коритото на реката...

Tимот на Шилегов се засилува со зелениот Мирослав Богдановски како главен...

Пратеникот од ДОМ Мирослав Богдановски поднесе оставка како пратеник за да се врати на својата претходна функција како главен инспектор на Град Скопје. Богдановски...

Пожарникарите се херои и гордост на Град Скопје

Пожарникарите отсекогаш биле и ќе останат херои на градот, а нивната хуманост останува најголема гаранција за безбедноста и заштитата на животите на скопјани, нагласи...

(ВИДЕО) Пуштен во употреба новиот булевар БиХ во Скопје

Завршен од почеток до крај. Денес и официјално се пушти во употреба новата делница на булеварот Босна и Херцеговина во северниот дел на главниот...

Градоначалникот Шилегов се вакцинираше против Ковид-19

Во центарот за вакцинација во салата „Борис Трајковски“, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, го оствари своето право, но и обврска за вакцинација против Ковид-19. Шилегов...

Кучето Рекс го најде својот дом

Кучето Рекс кое беше најдено на улица, напуштено и во лоша состојба, а потоа донесено во прифатилиштето на ЈП „Лајка“ од семејството Шилегови, вчера...

Ти одиш во Будимпешта по инструкции, некој друг по опрема за...

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов информираше дека веќе се врши обука на персоналот и се врши технички прием на противпожарната скала, што претставува...