четврток, мај 23, 2024

таг: храна

Општина Конче го одбележа денот на општината (видео)

Дворот на древната манастирска црква Свети Стефан во село Конче, беше сведок на уште една дружба, весели насмеани лица, распеани и разиграни детски срца,...

(Видео) Отворена новата туристичка сезона во Дојран со Гурман фест

Кога запознаваме ново место, најдобро го запознаваме преку традиционалната храна кој засекогаш се врзува за нашите сетила. Кога ни доаѓаат гости, најважно е да...

Улична трка на 4 септември во Крушево, угостителите со бесплатна храна...

На 4-ти септември во Крушево ќе се одржи улична трка во трчање на 5 километри во знак на одбележување на Денот на независноста и...

Ладен оброк среде жега – Зоолошката градина Скопје ги освежи своите...

Во летните жешки денови тешко се преживува. Но исто така поееднакво тешко и жешко е и за жителите на скопската Зоолошка градина. Таму пак...

Со помош на војската, штипската локална самоуправа достави храна до најтешко...

Општина Штип, во соработка со касарната „Јане Сандански“, со возила на Армијата и со теренско возило на локалната самоупрва деновиве ги посети и достави...

Основците од Македонска Каменица го одбележаа Светскиот ден на храната

ООУ „Св. Кирил и Методиј“ - Македонска Каменица, по повод Светскиот ден на храната организираше настан под мотото #СветБезГлад. Водени од идејата дека „Свет без...