четврток, јуни 20, 2024

таг: сашко николов

Јорданов седна во градоначалничката фотелја, доскорешниот градоначалник Николов денеска му ја...

Новиот штипски градоначалник Иван Јорданова вчера и официјално седна во градоначалничката фотелја, откако во првиот круг на локалните избори го победи својот противкандидат од...

Општина Штип почна со редизајнирање на веб страницата за полесна комуникација...

Општина Штип почна со редизајнирање на веб-страницата, која ќе има нова структура на содржините и услугите, со цел граѓаните да имаат лесен пристап до...

Николов: Сакам децата да растат во општина каде има закон, ред,...

Штип е убаво место за живеење, но многу работи можат и треба да се подобрат, вели првиот човек на општината, Сашко Николов. Животната желба...

По 35 години реконструирани тоалетите во средното медицинско училиште „Јане Сандански“...

По 35 години конечно се реконстуирани тоалетите во средното медицинско училиште „Јане Сандански“ во Штип. Инвестицијата е вредна околу 2,4 милиони денари, а средствата...

Банката за храна во Штип денеска ја организираше својата прва акција...

Банката за храна во рамки на проектот „Нула глад во Општина Штип“ денеска ја организира првата акција за донирање на осумдесет пакети храна и...

Ќе се реставрира штипската Саат кула

Со околу пет милиони денари обезбедени од источно планскиот регион ќе се реставрира познатата штипска Саат кула. Ова како што информира градоначалникот на Штип,...

Градоначалникот на Штип оствари средба со шведската амбасадорка во земјава

Штипскиот градоначалник Сашко Николов оствари средба со шведската амбасадорка во земјава Кристин Форсгрен Бенгстон, на која имаа можност да се запознаат и да разговараат...

Започнува градежната сезона во Штип

Започнува градежната сезона во Штип. Градоначалникот Николов најави санација на околу 20 улици, а општината има добиено и средства за изградба и реконструкција на...

Градоначалникот Николов и бизнис заедницата ќе работат на успешен развој на...

На иницијатива на градоначалникот на Штип, Сашко Николов, претставници на бизнис заедницата одржаа средба на која се разговараше за улогата на локалното стопанство во...