среда, мај 22, 2024

таг: отварање

(Видео) Делчево доби современ градски пазар – Премиерот Ковачевски меѓу првите...

На површина од 2408 квадратни метри со 18 дуќани, 192 продажни пунктови, е новиот Градски пазар во Делчево, кој официјално денеска го имаше првиот...

Хорот „Света Злата Мегленска“го отвори 37 издание на ШКЛ

Со концертот на хорот „Света Злата Мегленска“ синоќа беше означен стартот на овогодишното, 37 издание на Штипско Културно лето. Атмосферата проткаена со автентичните ноти на...

Штипската населба Баби доби нов спортско-рекреативен центар (видео)

На радост на најмалите, веднаш до Основното училиште во штипската населба Баби, денеска со сечење црвена лента свечено беше пуштен во употреба нов спортско-рекреативен...

Зачувана автентичност во спој со модерното – по 50 години промовиран...

По цели 50 години Крива Паланка доби нов градски плоштад, инвестиција вредна 785.000 евра. Средствата се употребени за целосна реконструкција на плоштадот, при тоа,...

Во Штип отворена новата градинка „Виножито“

Во најголемата штипска населба Сењак денеска свечено беше пуштена новата  градинка „Виножито“, која како клон ќе функционира во рамките на градинката „Астибо“. На свеченото отворање присуствува...