вторник, април 23, 2024

таг: општина град скопје

(ВИДЕО) Скопје добива модерно и економично ЛЕД осветлување

Како дел од проектот „Смарт Сити”, Скопје добива модерно и економично ЛЕД осветлување за безбедни коловози, тротоари и вело патеки. Во тек е последната...

Се зголемува безбедноста на улицата „Христо Татарчев“

Екипи на ЈП „Улици и патишта“- Скопје, во текот на вчерашниот ден целосно завршија со реконструкцијата на пешачката патека на улица Христо Татарчев во...