вторник, април 23, 2024

таг: ново

Крушево доби ново возило за собирање смет

Општина Крушево доби ново возило за собирање на смет. Возилото го обезбеди Владата, а се' со цел заштита на животната средина. „Со одлука на владата...

ФК Вардар со ново раководство во новата фудбалска сезона

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, сопственикот на Блу Скај инвесмент (Blue sky investments), Слободан Крстевски и Самоил Симев, поранешниот директор на ФК Вардар,...

Дојран: Старата плажа „Калдрма“ во ново руво

Со средства обезбедени од сопствениот буџет, општина Дојран ќе го враќа некогашниот сјај на најстарата плажа на дојранското крајбрежје. „Негувањето и враќањето во полн сјај...

Завршен проектот за новото училише во Конче

Проектот за новото училиште кое ќе биде во рамките на ООУ "Гоце Делчев" Конче е завршен и се очекуват последните дозволи за реализација на...