сабота, мај 18, 2024

таг: невреме

Асфалт на улици во Први Реон во Делчево оштетени по невремето

Нов асфалт денеска добиваат улици во населбата Први Реон со вкупна должина од околу 900 метри. Асфалтирањето е во рамките на предвидените проекти за...

(видео) Трајковски: Деструктивните сили нема да го сопрат ентузијазмот и желбата...

Градоначалникот Горан Трајковски на денешната прес-конференција изрази благодарност за пожртвуваноста на екипите кои неуморно работеа во заштита на имотот на граѓаните и на санација...

Јунскиот дожд и град во Гевгелиско предизвика штети во износ од...

Советот на Општина Гевгелија го прифати Елаборатот за утврдените штетите на граѓаните предизвикани од невремето што со дожд и град на 23 јуни годинава...

Се евидентираат штетите од невремето во Делчево

   Во Општина Делчево во тек е пријавување штети од невремето проследено со силен ветар, дожд и град. Заклучно со 30.06.2022 до Општинската комисија за...

Ветрот, градот и поплавите направија огромни штети, државата мора да помогне...

Со силен ветер, град и поплави во една недела  се соочи Општина Лозово. Летаа настрешници, кровови, блокирани патишта, град со големина на орев и...

Силниот ветер во Скопје откорна дрвја, екипите на ЈП „Зеленило и...

ЈП „Зеленило и паркови“ информира дека вчера поради силниот ветер биле откорнати десетина дрвја во градот, поточно во општините Центар, Карпош, Аеродром и Гази...

Привремено оспособен патот кон село Кучица уништен од невремето

Невремето кое што во средата ја зафати општина Карбинци, однесе и дел од локалниот пат за селото Кучица. Општина Карбинци формираше  координативно тело за увид...

Невреме го остави Светиниколскиот регион без струја (видео)

Силен дожд следен со ветар, вчера попладне го зафати светиниколскиот регион. Два часа без струја останаа неколку села, откако дрво падна брз далноводот. Без струја...