вторник, април 23, 2024

таг: макфест

Чувајте си ги парите за партиски послушници, „Макфест“ и годинава ќе...

Втора година по ред Владата и Министерството за култура пробуваат да го згаснат и уништат најпопуларниот и единствен фестивал на забавна мелодија „Макфест“. Ова...

Со кревање на знамето беше одбележан почетокот на фестивалот за забавна...

Нешто по 14 часот во градот под Исарот беше кренато макфестовското знаме, со што и официјално стартуваше 37. издание на фестивалот за забавна музика...

„Макфест“ годинава во живо ќе може да се следи и на...

Годинешното издание на фестивалот „Макфест“ кој ќе се одржи викендов на 21 и 22 октомври, ќе биде збогатено со придружен настан на штипскиот плоштад....

Со модерна музика ќе се враќа слушаноста на „Макфест“

Модерна музика во тек со современите светски трендови - вака го коментираат новиот концепт на „Макфест“ општината која е организатор и уметничкиот совет на...

„Макфест“ годинава налик познатите „Оскари“ – Ќе има многу познати музички...

Со програма која ќе ги задоволи музичките вкусови и на тинејџерите, но и на оние постарите,  фестивалот на забавна музика „Макфест“ го враќа својот...

„Макфест“ првпат на отворено, на 18 и 19 септември на штипскиот...

Јубилејното 35. издание на фестивалот на забавна музика „Макфест“ ќе се одржи на 18 и на 19 септември, првпат на отворено, на штипскиот плоштад...

„Макфест“ годинава на штипскиот плоштад, Пастрмалијадата ќе ја чека 2021

Јубилејното 35-то издание на фестивалот на забавна музика "Макфест", наместо во Домот на културата, првпат ќе се одржи на отворено, на градскиот плоштад "Слобода"...