петок, јуни 14, 2024

таг: куче

(ВИДЕО) Мишко бара дом и сопственик – Кучето со хендикеп инспиративна...

Подолу во текстот ви ја носиме инспиративната приказна за Мишко од ЈП Лајка. Станува збор за улично куче од скопскиот асфалт кое било повредено...

Кучето Рекс го најде својот дом

Кучето Рекс кое беше најдено на улица, напуштено и во лоша состојба, а потоа донесено во прифатилиштето на ЈП „Лајка“ од семејството Шилегови, вчера...

Јасмина Шилегова: Луѓе со големо срце, вдомете го Рекс, заслужува семејство...

Јасмина Шилегова, сопругата на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, на социјалните мрежи сподели трогателна приказна за кучето Рекс на кое му е потребно вдомување. Таа...

(ВИДЕО) Вдоми куче, вдоми љубов!

ЈП Лајка постојано на нивната фејсбук профил објавуваат профили од нивните членови кои чекаат на вдомување. „Особено сме горди дека ЈП Лајка и оние сограѓани...