Free Porn
xbporn

таг: Крива Паланка

Кривопаланчани дигитализирани – преку апликација можат да комуницираат со општината

Мобилната и веб – апликација „мЗаедница“ од денеска е достапна и за граѓаните на Крива Паланка. Локалната самоуправа започнува со дигитализација на јавните услуги,...

Во посета на Крива Паланка беше кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо

Градоначалникот на Oпштина Крива Паланка, Сашко Митовски денеска оствари средба со кинескиот амбасадор во РС Македонија, неговата екселенција Џанг Ѕуо. На средбата, градоначалникот  Митовски...

Се конституираше Советот на Крива Паланка – Павловска старо-нова претседателка

Денес во големата сала на Општина Крива Паланка се одржа првата конститутивна седница на Советот на Општината, на која претседателот на Општинската изборна комисија,...

Крива Паланка одбележува 77 години од ослободувањето (видео)

Со Свечена седница на Советот Крива Паланка го започна одбележувањето на 8. октомври – Денот на ослободувањето на општината. Советот на својата последна седница во...

Почнуваат осмооктомвриските одбележувања во Крива Паланка

Со свечено отворање во сабота 02.10.2021 година, ќе започне тринаесеттиот Меѓународен театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“. Годинава на фестивалот ќе бидат изведени четири претстави...

Напредуваат работите на уредување на локалитетот „Бабин Дол“ во Крива Паланка

Омиленото место за прошетка и рекерација на кривопапалнчани, локалитетот „Бабин дол“ деновиве добива нов лик, а просторот засилено се уредува. Се работи на реконструкција...

(видео и фото)Крива Паланка со велосипедско дефиле ја одбележа „Европската недела...

Ученици, рекреативци, мали и големи, на различни модели на велосипеди се собраа на новиот плоштад во Крива Паланка од каде преку центарот на градот...

Младите кривопаланчани покажаа поголем интерес за стручното дуално образование (видео)

Со почетокот на учебната година, во средното училиште „Ѓорче Петров“ во Крива Паланка во прва година за прв пат се запишаа ученици, кои се...

Крива Паланка распиша конкурс за општински награди

Општината Крива Паланка распиша конкурс за доделување на наградите „8-ми Октомври“, „Почесен граѓанин на Крива Паланка“ и „Признание за особени постигнувања и придонес за...

Крива Паланка: Вложувањата во спортот одат во прилог на младите (видео)

Учениците од СОУ „Ѓорче Петров’ од Крива Паланка новата учебна година ќе ја дочекаат во целосно обвновено училиште. Пандемиската година со наставата од дома...