сабота, март 2, 2024

таг: корона

Заврши скринигот на ученици во Општина Конче, нема позитивни на короновирус

Заврши скринингот на учениците во општината Конче. Ниту еден ученик од тестираните во Општина Конче не е позитивно на короновирусот. Тим од Центарот за...

(ВИДЕО) Една година од „Култура во време на Корона“

Град Скопје преку видео приказна не потсетува како изгледаше главнит град за време на рестриктивните мерки поради паднемијата со Ковид 19. На скопјани им...