среда, мај 22, 2024

таг: Карневал

(видео+фото) Карневалска Струмица се обои во боите на љубовта, забавата, насмевките

Струмица во деновите пред прочка беше центар на смеата, забавата, радоста, живописните костими и досетливите маски. Се одржа традиционалниот Струмички карневал, со главната вечер...

Музичкото училиште „Боро Џони“ одржа уште еден концерт за паметење

Во големата сала во центарот за култура „Антон Панов“, се одржа традиционалниот концерт под маски на музичкото училиште „Боро Џони“. Струмичани кои ја наполнија...

Странски групи го потврдуваат учеството на струмичкиот карневал 2017

Струмица се подготвува и оваа година да понуди уште едно незаборавно карневалско доживување. На две недели до почетокот на карневалските празнувања се интензивираат подготовките...

Во тек е пријавувањето за учество на интернационалната карневалска поворка која...

Карневалските празнувања во Струмица оваа година ќе се одржат од 22 февруари и ќе започнат со детскиот маскенбал, а ќе завршат на први март...