сабота, мај 18, 2024

таг: зоолошка градина

Штипската зоолошка доби четири нови жители

Штипската зоолошка градина доби нови жители - два ламури и две коати кои се донација од скопската зоолошка градина. Директорот на ЈП Исар, под...

(ВИДЕО) Коко прослави роденден, наполни цели 26 години

Мајмунчето Коко од скопската Зоолошка градина во саботата го прослави својот 26 ти роденден. Од Зоо се огалсија на Фејсбук и напишаа: „Birthday suprise за...

(ВИДЕО) Џуџестите мармозети во Зоо се најлајкувани и коментирани

Џуџестите мармозети во скопската Зоолошка градина се вистински хит. Тоа го докажуваат и видеата кои се поставуваат на фејсбук официјалната страница од Зоолошката, кои...

Кристијан Стаменов нов в.д. директор на Зоолошката градина во Скопје, а...

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска го назначи Кристијан Стаменов за нов в.д. директор на ЈУ „Зоолошка градина“ на Град Скопје, откако претходниот директор...

(ВИДЕО) Џуџестиот мармозет од скопската Зоолошка градина хит на светските медиуми

Минатата недела Скоспката Зоолошка градина доби нов член од фамилијата Мармозет, кој за само една недела стана вирален хит. „Џуџестите мармазети се најмалите мајмунчиња на...

Мекици во скопската Зоолошка Градина – Се роди бебе џуџест мармозет

Скопската Зоолошка градина се збогати со уштен нов член од фамилијата Мармозет. На официјалната фејсбук страница на Зоолошката градина соопштија за убавата информација, при...

(ВИДЕО) 120 000 граѓани го посетиле Дино Паркот од неговото отворање

Скопската Зоолошка градина информираше дека во изминатите три ипол месеци од отворањето на Дино Паркот го посетиле 120 000 посетители. „Нашиот тематски парк каде што...

(ВИДЕО) Здравиот начин на живот е „кул“ – Лемурите во ЗОО...

Скопската Зоолошка градина е омиленото место на најмалите, но и на нивните родители кои може да поминат релаксирано време со своите најблиски. На Фејсбук страницата...

(ВИДЕО) „Заливот на пингвините“ новата зоо – туристичка атракција во Скопје

Најновите жители на скопската Зоолошка градина го добија и своето најново и атрактивно живеалиште. Со отворањето на “Заливот на пингвините” се комплетира и катчето на...

(ВИДЕО) Од утре се отвора и „Бејби Зоо“ во Скопје Зоо

Од утре во скопската Зоолошка градина ќе биде отворен делот „Бејби Зоо“ посветен на подмладокот од постојаните жители на Зоолошката, најавија од Зоолошката градина...