четврток, јуни 20, 2024

таг: зимска служба

(ВИДЕО) Како расчистуваше снег зимската служба во Град Скопје

Градоначаникот на Град Скопје, Петре Шилигов на неговиот фејсбук профил изрази голема благодарност до сите градски комунални работници кои неуморно се бореа со снежното...

Зимските служби на Град Скопје фрлиле 1000 тони сол на 300...

Град Скопје информира дека за време на снежното невреме што ја зафати државата, активно ја вклучија зимската служба на терен. „Исчисти се патиштата до Средно...

Шилегов: Зимската служба на Град Скопје врши превентивна интервенција на критичните...

Предупредувањето од УХМР вели дека денеска и утре не очекуваат врнежи од снег. Актуелното предупредување вели дека не очекува облачно, студено и ветровито со...