четврток, април 25, 2024

таг: зеленило

Реконструкција на страничното зеленило на булеварот Партизански одреди во Карпош

На барање на жителите на Општина Карпош Градот Скопје ќе го обнови зеленилото на булеварот Партизански одреди, на потегот од крстосницата со улицата Московска ...

Чист, снабден со вода, полн со зеленило и осветлен – Идеален...

Штип пред се треба да биде чист, снабден со вода, полн со зеленило и осветлен - вака го замислува идеален градот првиот човек на...

„Партизанска“ раззелени со нови 350 декоративни садници, а велосипедистите добија поголема...

Познатиот дрворед од липи кај кројачот „Ангелковски“ на „Партизанска“ деновиве е збогатен со околу 350 декоративни садници и украсни грмушки, а поставен е и...

(ВИДЕО) Зелено Скопје е убаво Скопје: Вчера светна новиот зелен сквер...

Зелено Скопје е убаво Скопје - вчеравечер светна зелениот сквер „Острово“ во Аеродром. И покрај тоа што просторот сè уште се уредува, граѓаните веќе почнаа...

Градските инспектори го санкционираа сторителот кој предизвика инцидент на булеварот Св....

По вчерашниот сообраќаен инцидент што се случи на булеварот Св. Климент Охридски, при кој беше искршено едно дрво и направена друга материјална штета, екипи...