вторник, септември 28, 2021

таг: Дејан Георгиевски

Град Скопје ќе го награди со 300.000 денари олимпискиот вицепрвак во...

На иницијатива на градоначалникот Шилегов, Град Скопје ќе му додели парична награда во износ од 300.000 денари на добитникот на сребрениот медал во теквондо...