сабота, мај 18, 2024

таг: бизнис

Општина Карбинци со покана до граѓаните и бизнис секторот за заедничко...

Покана до граѓаните и бизнис секторот упати Општина Карбинци со цел заедничко креирање на буџетот за идната година. Тие ќе можат да учествуваат во формирањето...

Пред стартот на туристичката сезона, сите вклучени туристичкиот бизнис на заеднички...

На чекор до официјалниот почеток на летната туристичка сезона во Општина Дојран,  заеднички состанок утре на сите заинтересирани и инволвирани во туристичкиот бизнис. Состанокот го...

Крушево летово ќе биде домаќин на бизнис саем

На 30-ти и 31-ви јули во Крушево ќе се одржи бизнис саем на кој се очекува компании од Балканот и пошироко да го посетат...